Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Charzykowskie

33

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Charzykowskie » opis

Jezioro Charzykowskie to naturalne jezioro rynnowe położone w Borach Tucholskich, częściowo w Parku Narodowym Bory Tucholskie.  Wspaniałe miejsce na wypoczynek, szczególnie dla tych, którzy czas wolny lubią spędzać aktywnie latem kajakarstwo, żeglarstwo i wędkowanie natomiast zimą bojery..Jezioro ma 1360 hektarów, więc jest gdzie popływać zarówno żaglówką, jak i kajakiem. A okoliczne lasy sosnowe są idealne do dalekich wycieczek rowerowych w głąb Borów Tucholskich.  Na jeziorze znajdują się dwie wyspy - Wyspa Miłości (przez żeglarzy nazwana Wyspą Miłości dla Początkujących) natomiast druga Wyspa Bachorska (zwana Wyspą Miłości dla Zaawansowanych). Woda w tym jeziorze jest przejrzysta o błękitno-zielonej barwie. Ryby znajdziemy głównie przy trzcinach, które obrastają większą część brzegów tego jeziora charzykowskiego. Największa głębokość to 30,5 m , a średnia wynosi około 10 m. Dno jeziora charzykowskiego jest zróżnicowane i zmienne. Jeżeli pod uwagę weźmiemy połączenia jeziora Charzykowskiego poprzez przepływającą Brde z jeziorem Karasińskim, to łączna powierzchnia obu jezior ( ok. 2039 ha) uplasuje akwen charzykowski na 12 miejscu w Polsce pod względem powierzchni. W okresie międzywojennym jezior Charzykowskie było największym jeziorem zachodniej Polski, a charzykowy głównym ośordkiem żeglarskim i bojerowym. Na obszarze akwenu Charzykowskie znajdują się liczne porty i przystanie zeglarskie z najbardziej znanym portem Charzykowy na czele, Małe Swory, Harcerski Ośrodek Wodny FUNKA, Przystań Kusznierewicza, Psia Góra oraz mała przystań "Lato u Sokoła". W każdej z tych przystani można można bez probelmy wynjąć jacht żaglowy, kajak, rower wodny czy łódź wędkarską.

Pływali na tym akwenie

33

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Charzykowskie do ulubionych ..


Charzykowskie » galeria

33

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.780268
17.510808
33
3

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl