Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Karsińskie

32

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Karsińskie » opis

Jezioro Karścińskie to typowe jezioro rynnowe, jest nauralnym zbiornikiem wodnym na rzece Brdzie i Chocinie. Zlokalizowane jest na równinie Charzykowskiej, w powiecie Chojnickim, w województwie pomorskim. Jezioro Charzykowskie znajduje się na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Wschodni brzeg jeziora stanowi granicę Parku Narodowego Bory Tucholskie. Powierzchnia jeziora liczy około 679 ha, przy głębokości maksymalnej dochodzącej do 27 m. Średnia głebokość jeziora Karśińskiego oscyluje około 9 m. Wody jeziora są czystę (II i III klasa), dno w większości piaszczyste, w niektórych miejscach jeziora kamienieste. W akwenie tym występuje szczupak, lin, płoć, leszcz oraz spora populacja okonia. Wody jeziora Karśiniskiego zasilane są przez rzeki Brda oraz Chocinia. Przez jezioro Karsińskie przechodzi szlak kajakowy na rzece Brda. Głowne miejscowości turystyczne do Swornegacie oraz Małe Swornegacie.  Jezioro Karsińskie łączy się na południu z jeziorem Charzykowskim (poprzez most zwodzony w Małych Swornychgaciach). Na całym akwenie (jeziorze Charszykowskim i Karsińskim) znajduje się kilka przystani żeglarskich oraz firm czarterowych, gdzie swobodnie można wynając jacht motorowy lub żaglowy. Wokół jeziora jest sporo ośrodków wypoczynkowych gdzie także można wyporzyczyć łodzie wędkarskie, rowery wodne, lub udać się na spływ kajakowy.

Pływali na tym akwenie

32

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Karsińskie do ulubionych ..


Karsińskie » galeria

32

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.845792
17.513567
32
3

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl