Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Wdzydze

39

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Wdzydze » opis

Jezioro Wdzydze zwane również Morzem Kaszubskim, Wielką Wodą lub Szerzawą zlokalizowane jest w północnej części kraju, na kaszubach, w Borach Tucholskich w powiecie kościerskim (województwo pomorskie).  Cały kompleks jezior (Wdzydze, Gołuń, Jelenie, Radolne) wchodzących w skład Morza Kaszubskiego znajduje się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.  Powierzchnia samego jeziora Wdzydzkiego wynosi 150 ha, a całego komleksu jezior Wdzydzkich około 1455 ha, maksymalna głębokośc wynosi 68 metrów. Jezioro Wdzydzkie jest 6 pod względem głębokości jeziorem w polsce, na jeziorze jest dziewięć wysp z czego największa liczy 3 km długości. Wody jezior wdzydzkich układają się w niesamowity kształt krzyża, jego cztery ramiona twożą jeziora Radolne, Jelenie, Gołuń i Wdzydze. Ich rozpiętość z zachodu na wschód wynosi 9 km, z północy na południe 11 km. Na terenie całęgo akwenu Morza Kaszubskiego zlokalizowanych jest szereg przystani jachtówych, gdzie bez problemu można wynająć jacht, dobić na noc, czy zjeść coś smacznego w licznych barach zlokalizowanych na samych przystaniach bądź wokół nich. Serwis porty24.pl serdecznie poleca przystań Wdzydzki Kąt, tam bez poblemu wynajmiecie jacht żaglowy na wdzydzach, organizowane są tam także cykliczne szkolenia żeglarskie, spotkać tam można znanego w środowisku żeglarza Pana Zbigniewa Klimczaka, autora wielu publikacji żeglarskich, w tym także publikacji na temat "Morza Kaszubskiego". Żeglarzu, zanim wybierzesz się w rejs po Morzu Kaszubskim, koniecznie zapoznaj się z publikacją Pana Zbigniewa na ten temat. Znajdziecie ją pod adresem:

http://www.przewodnikzeglarski.pl/morze-kaszubskie.html

Serdecznie polecamy.

Pływali na tym akwenie

39

2 os. lubi Wdzydze

Zobacz profil użytkownika Agnieszka

Agnieszka

2

5

10

0

Zobacz profil użytkownika dynek5

dynek5

5

15

9

4


Wdzydze » galeria

39

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.986074
17.913011
39
3

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl