Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Bełdany

16

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Bełdany » opis

Jezioro Bełdany jest jednym z najpiękniejszych jezior na Mazurach, jego głębokość maksymalna wynosi  46 m, średnia - 10 m długość: 12,5 km szerokość: maksymalna 2,5 km, minimalna - 200 m. Jezioro Bełdany ma brzegi bardzo atrakcyjne wysokie, strome i zalesione. W części wschodniej brzeg usiany jest dogodnymi miejscami do cumowania. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych jezior. Niestety wraz z atrakcyjnością Bełdan jezioro to jest zbyt mocno eksploatowane turystycznie. Znajduje się tu dużo ośrodków turystycznych. Często można zaobserwować rozpędzone wielkie łodzie motorowe, nie zważające na żeglarzy i kajakarzy, a w nocy potrafi przepłynąć dyskoteka na statku rejsowym to niestety psuje klimat mazur. Mimo wszystko jezioro pięknie usytuowane, położone na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, otoczone lasami Puszczy Piskiej. Od północy Bełdany łączą się z jeziorem Mikołajskim, a od południa, poprzez śluzę Guzianka z jeziorem Guzianka Mała, dalej z jeziorem Guzianka Wielka i jeziorem Nidzkim. Na jeziorze w części północnej, gdzie Bełądany łączą się z jeziorem Mikołajskim funkcjonuje linowy prom skracający drogę z Mikołajek do Wierzby, Popielona i Niedźwiedziego Rogu. Na Bełdanach funkcjonuje kilkanaście portów i przystani jachtowych gdzie bez problemu można zawinąć na noc. Serdecznie polecamy Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademi Nauk w Wierzbie, NBP Guzianka, Pensjonat Janus, Pensjonat Nad Zatoką, Port Club Letni Ogród, Port Exploris, Port Gąsior, Port Korektywa, Port Robert Wałuszko, Przystań Janusz Grajko, Przystań Jaskółka, PTTK Kamień, Przystanie u Adam oraz U Edka. W każdej z tych przystani jachtowych żeglarze oraz fani sportów wodnych bez problemy wynajmą w licznych firmach czarterowych jacht żaglowy lub motorowy na rejs po mazurach.

Pływali na tym akwenie

16

1 os. lubi Bełdany

Zobacz profil użytkownika dynek5

dynek5

5

15

9

4


Bełdany » galeria

16

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

piekne.beldany

11 Kwi. 2015

165
165
[ 0 ]
0
165
165
Nowe, piękne i nowoczesne miejsce postoju jachtów i łodzi. Woda i prąd na kei, Marina z porządnym zapleczem!

Pogoda dla żeglarzy

53.727795
21.565081
16
1

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl