Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Ełckie

44

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Ełckie » opis

Jezioro Ełckie jak sama nazwa wskazuje położone jest  w sąsiedztwie Ełku oraz wsi Chruściele i Barany, a także otoczone jest polami uprawnymi. Brzegi przeważnie niskie i bezleśne aczkolwiek dość urozmaicone, miejscami wysokie i strome. Misa jeziora ma kształt bumerangu. Długość maksymalna jeziora wynosi 4 km a szerokość 3,5 km, linia brzegowa jest silnie rozwinięta. Przez jezioro przepływa rzeka Ełk, która wpada do jego środkowej części i wypływa z plosa południowo-zachodniego. Zbiornik od strony północno-zachodniej łączy się z jeziorem Sunowo, a od południowego zachodu z jeziorem Szarek.. Przewężenie jeziora rozdziela je na dwie części: północną (Małe Ełckie) oraz południową (Duże Ełckie). Na wyspie, połączonej mostami i drogą znajduje się zamek krzyżacki. Na terenie jeziora zlokalziowane są dwie przystanie, gdzie bez problemu można wynająć sprzęt do uprawiania turystyki wodnej. Największą przystani nad jeziorem jest MOS Ełk, warto też nadmienić że działa przystań PTTK Ełk.

Pływali na tym akwenie

44

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Ełckie do ulubionych ..


Ełckie » galeria

44

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.811649
22.346951
44
1

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl