Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Ukiel

46

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Ukiel » opis

Jezioro Ukiel, zwane także jeziorem Krzywym jest największym i najgłębszym jeziorem w Olsztynie . Linia brzegowa tego malowniczego akwenu liczy w sumie 22,5 km, tworzy wiele zatok i półwyspów, z których największy to Ostrów. Strefę przybrzeżną porasta trzcina, tatarak i sitowie.  Położone jest w północno-zachodniej części miasta, Nad brzegami powstało kilka osiedli domków jednorodzinnych, z których największe to Likusy (od wschodu) i Dajtki (od południowego zachodu). Brzegi są przeważnie wysokie i strome. Ławica przybrzeżna piaszczysta, dno miękkie, muliste. 
 Strefę przybrzeżną porasta trzcina, tatarak i sitowie.  W zacisznych miejscach jeziora gnieżdżą się kaczki, perkozy i łyski. Na nieodległym rozlewisku rzeki Korówki (pomiędzy jeziorem i torami kolejowymi w kierunku Warszawy) gniazdują mewy śmieszki, czernice, trzciniaki, pliszki i słowiki. Jezioro Krzywe stanowi letnie centrum rekreacyjne mieszkańców miasta i turystów. Najbardziej stałym elementem jest plaża miejska na południowym brzegu. Nad brzegami usytuowano przystanie żeglarskie,  ośrodki wypoczynkowe, restauracje, przystanie wodne oraz plaża miejska. Jest to najpopularniejsza plaża w Olsztynie, na której przez cały sezon są ratownicy. Do najpopularniejszych przystani jachtowych na jeziorze Ukiel zaliczyć można Przystań Warmia, Harcerska Stanica Wodna Bryza oraz Przystań Słoneczna Polana.

Pływali na tym akwenie

46

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Ukiel do ulubionych ..


Ukiel » galeria

46

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.785694
20.418679
46
1

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl