Porty, przystanie żeglarskie na rzece Węgorapa

75

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Węgorapa » opis

Węgorapa to lewe źródło Pręgoły, płynie w Polsce (44 km) oraz Federacji Rosyjskiej, długość Węgorapy wynosi 140 km, powierzchnia dorzecza 3547 km2. Węgorapa wypływa na wysokości 116 m. n.p.m. z północnego krańca jeziora Mamry, powyżej Węgorzewa, w okolicach Węgorzewa rzeka rozwidla się na dwa ramiona Kanał Młyński i i Węgorape, którę po kilku kilometrach łączą się ponownie. Węgorapa za pośrednictwem Wielkich Jezior Mazurskich jest połączona z Pisą, która stanowi dorzecze Wisły. Szlak Węgorapy od jeziora Mamry do Węgorzewa jest  zatłoczony, napotkać tu można liczne jachty żaglowe i motorowe, w samym Węgorzewie zlokalizowanych jest kilka przystani żeglarskich, działa tu kilkanaście firm czarterowych, wynajmujących jachty żaglowe i motorowe, w szczególności coraz bardziej popularne łodzie wypornościowe tzw. Hausebooty. Węgorzewo to idealna baza wypadowa dla kajakarzy spragnionych wrażęń - Węgorapa powyżej charakteryzuje się ostrymi zakrętami, powalonymi drzewami, trasa to wyzwanie nawet dla bardzo wprawionych kajakarzy. Trudność szlaku jest stosunkowo wysoka. Na szlaku meandrującej Węgorapy natraficie na rozlewiska, jazy, powalone konary. Dokładny opis tras kajakowych na Węgorapie znajdziecie na stronie

http://www.mazury-wegorzewo.pl/trasy/szlakiem-wegorapy/

 

Pływali na tym akwenie

75

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał rzeke(i) Węgorapa do ulubionych ..


Węgorapa » galeria

75

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

54.210980
21.735425
75
1

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl