Porty, przystanie żeglarskie na rzece Elbląg

57

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Elbląg » opis

Rzeka Elbląg to jedna z rzek na Żuławach Wisłanych . Potocznie nazywana jest Elblążką, jej długość wynosi około 20 km. Wypływa z jeziora Drużno, uchodzi do wód Zalewu Wiślanego. Jest ważną arterią, łączy szlak Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego (jeziora :Jeziorak, Ewingi, Drwęckie, Płaskie, Szeląg Mały) z Elblągiem i Zalewem Wislanym. Od Elblążki do Nogatu prowadzi Kanał Jagielloński - najsarszy w kraju kanał tego typu. Został z budowany w 1438 roku. Mierzy długość 5.8 km i łączy rzekę Elbląg z Nogatem, a dalej poprzez Wisłę z międzynarodową drogą wodną E-70. Elblążka ma minimalny prąd, czasami przy silnych wiatrach od strony Zalewu Wiślanego występuję tzw. "cofka", rzke zminia kierunek i płynie w kierunku jeziora Drużno, podtapiając Elbląg i okoliczne wioski. 

Odcinek od Elbląga do Zalewu Wiślanego jest trakotowane jako morskie wody śródlądowe, ruch jest tu spory. Przepływają tędy jachty żaglowe i motrowe, łodzie z wędkarzami, statki kapitanatu portu w Elblągu, łodzi straży granicznej, pchacze z barkami, statki morskie płynące do elbląga przez cieśninę Bałtijską i Zalew Wisłany. Spotkać tu można też statki białej floty,której bezcłowe rejsy do Kalingradu cieszą się sporą popularnością. Należy zachować szczegulną ostrożnaość przy mijaniu się z nimi.

W elblągu, nad rzeką Elbląg siedzibę ma kilka klubów żeglarskich, znajdują się tu także przystanie jachtowe: Harcerski Ośrodek Sportów Wodnych "Bryza", Ośrodek Sportów Wodnych "Fala", Jachtklub Elblągm, gdzie bez probemu można wziąć w czarter jacht motorowy lub żaglowy. Idealne miejsce do rozpoczęcia rejsu po Kanale Elbląskim lub Pętli Żuławskiej.

Pływali na tym akwenie

57

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał rzeke(i) Elbląg do ulubionych ..


Elbląg » galeria

57

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

54.164042
19.410095
57
4

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl