Porty, przystanie żeglarskie na rzece Pasłęka

60

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Pasłęka » opis

Rzeka Pasłęka leży w północnej części powiatu Braniewskiego, uchodzi do Zalewu Wiślanego. Pasłęka to tak jakby kilka rzek w jednej. Jest niezwykle zróżnicowana krajobrazowo, rozpoczyna swój bystry bieg, płynąc przezprzełomy i jary. Opływając zwalone drzewa pokonuje leśne odcinki. Następnie leniwie pośród pól i łąk, przepływa przez jeziora, aby przed ujściem wód do Zalewu Wiślanego toczyć swoje wody pośród licznych torfowisk. Podsumowując rzeka Pasłęka to ponad 200 km niezwykłych krajobrazowych przeżyć, Warto dodać że wody pasłęki gromadzą przy brzegu wiele zwierząt,w tym bardzo popularne na tym terenie bobry. Spływy kajakowe Pasłęnką zaczynają się w miejscowości Trąbki, za mostem drogowym, nad jeziorem Pierzchalskim. Potem  na kajakarzy czekają przniposka przy elektrowni w Pierzchałąch, dwa bystra w Wielewie i Bemowiźnie.W zależności od sił można zakónczyć spływ w Braniewie (18 km) lub kontynuować spływ do Nowej Pasłęki (28 km). Dla żegłaży i motorowodniaków rzeka Pasłęka dostępna jest do miejscowości Braniewo. Tu przy przystani jachtowej powstałęj w ramach projektu "Pętla Żuławska" właściwie kończy się szlak żeglarski. Na tym akwenie zlokalizowane są jeszcze dwie przystanie jachtowe: Przystań Stara Pasłęka oraz Dom Rybaka. Ta ostatnia jest także siedzibą firmy czarterowej z której bez probelmu możemy wynając jacht żaglowy na rejs po Pętli Żuławskiej.

Pływali na tym akwenie

60

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał rzeke(i) Pasłęka do ulubionych ..


Pasłęka » galeria

60

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

54.429073
19.747657
60
4

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl