Porty, przystanie żeglarskie na rzece Wisła Śmiała

58

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Wisła Śmiała » opis

Wisła Śmiała to jedno z ramion ujściowych Martwej Wisły o długości 2,5 km. Płynie na terenie Gdańska, wpada do Zatoki Gdańskiej. Wisła Śmiała powstała zimą 1840 roku wskutek przerwania pasa wydm nadmorskich przez spiętrzenie lodem wody Leniwki. W wyniku przełomu niemiecka miejscowość Górki została podzielona na dwie części: Górki Wschodnie oraz Górki Zachodnie. Nowe ujście rzeki zostało nazwane przez Niemców Przęłomem Wisły, natomiast na polskich mapach zostałą zanaczona przez Wincentego pola jako Wisła Śmiała (Rozlewisko Wisły Śmiałej). Do momentu wykopania przekopu Wisły w 1895 roku było to głowne ujście Wisły do Bałtyku. W chwili obecnej rozlewisko Wisły Smiałej do Mekka Polskiego Żeglarstwa. Miejscowość Górki Zachodnie jest siedzibą wielu Klubów Żeglarskich i przystani jachtowych. Zlokalizowane są tu międzyinnymi Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS, AZS, Akademicki Klub Morski w Gdańsku, Jacht Klub im. Conrada, Jacht Klub Stoczni Gdańskiej, Marina Delphia. Można tu bez probelmu wynająć jacht motorowy lub żaglowy na rejs po Bałtyku czy szlakach Pętli Żuławskiej

Pływali na tym akwenie

58

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał rzeke(i) Wisła Śmiała do ulubionych ..


Wisła Śmiała » galeria

58

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

54.361708
18.78293
58
4

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl