Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Drwęckie

34

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Drwęckie » opis

Jezioro Drwęckie zlokalizowane jest na Pojezierzu Iławskim, częściowo leży w granicach administracyjnych Ostródy. Powierzchnia jeziora Drwęckiego wynosi około 880 ha, jego maksymalan głębokość ok. 22 m, maksymalan szerokośc ok. 1100 metrów.  Brzegi jeziora Drwęckiego w części północnej są wysokie i zalesione, w części południowej niskie, podmokłe i bezleśne.  Jezior składa się dwóch rynien, północna o długości około 5 km na której znajduje się zalesiona wyspa oraz rynnie samborowskiej o długości 12 km przez którą płynie rzeka Drwęca.Od wschodu jezioro połączone jest kanałem  z jeziorem Puzy (tu też znajduje się zabytkowa śluza Ostróda), a przez nie z jeziorem Szeląg Wielki. Na północy wypława z niego Kanał Elbląski - tym szlakiem dopłyniemy do Zalewu Wiślanego lub poprzez rzeki i kanały na Żuławach możemy wpłynąć na Wisłę i dalej międzynarodową droga wodną E-70 do Berlina czy Antwerpi. Nad brzegiem jeziora w Ostródzie zlokalizowane są liczne Hotele, Tawerny oraz przystanie jachtowe gdzie można bez problemu dobic na noc.

Pływali na tym akwenie

34

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Drwęckie do ulubionych ..


Drwęckie » galeria

34

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.702956
19.945237
34
2

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl