Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Jamno

66

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Jamno » opis

Przybrzeżne jezioro Bałtyku, znajdujące się w województwie zachodniopomorskim, na terenie gminy Mielno. Jezioro Jamno jest naturalnym zbiornikiem wodnym powstałym wskótek odcięcia mierzeją dawnej zatoki od morza Bałtyckiego.  Średnia głębokość wynosi około 1,4 metra, maksymalna dochodzi do 3,9 metra. Ze względu na połączenie poprzez kanał Jamieński Nurt z morzem Bałtyckim powierzchnia jeziora  zależna jest od kierunków i siły wiatrów wiejących od strony morza. Powierzchnia jeziora Jamno według różnych źródeł wynosi od 220 do 239 ha. Jezioro Jamno jest 9 pod względem powierzchni jeziorem w Polsce, a 3 w województwie. Jego długość wynosi około 10 km, natomiast szerokość w najszerszym miejscu wynosi około 3,5 km. Płytki kanał Jamieński Nurt jest często podczas sztormów przysypywany, przez co jest bardzo utrudniona żegluga pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Jamno.  W chwili obecnej trwają prace mające na celu poszerzenie i pogłębienie tego płytkiego kanału. Po ukończeniu inwestycji ( mówi się że będzie to IV kwartał 2014 roku) będą mogły przepływać przez niego większe jednostki. 

Pływali na tym akwenie

66

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Jamno do ulubionych ..


Jamno » galeria

66

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

54.266628
16.121723
66
8

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl