Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Resko Przymorskie

68

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Resko Przymorskie » opis

Przybrzeżne jezioro Bałtyku, znajdujące się w województwie zachodniopomorskim, na terenie gmin Kołobrzeg oraz Trzebiatów. Jezioro Resko Przymorskie jest naturalnym zbironikiem wodnym powstałym wskótek odcięcia mierzeją dawnej zatoki od morza. Szerokość mierzeji waha się od 300 metrów do 1000 metrów.  Średnia głębokość wynosi około 1,3 metra, maksymalna dochodzi do 2,5 metra. Ze względu na połączenie z morzem powierzchnia jeziora  zależna jest od kierunków i siły wiatrów wiejących od strony morza. W ciągu doby poziom wody w jeziorze może się zwiększyć o 50 cm, natomiast podczas długotrwałych sztormów może wzrosnąć nawet o 150 cm. Długość lini brzegowej przy przeciętnym stanie wody wynosi około 12 km. Dno jeziora jest zamulone, brzegi są płaskie i bagniste gęsto porośnięte trzciną. Jezioro otaczają liczne torfowiska, jest naturalnym siedliskiem ptactwa wodnego, minn. żurawi, łabędzi. Wiecznie wiejące wiatry stanowią idealne warunki do uprawiania sportów wodnych - windsurfingu czy żeglarstwa. W miejscowości Dźwirzyno znajduje się port jachtowy oraz stanica wodna gdzie można wypożyczyć windsurfing, czy żaglówkę.

Pływali na tym akwenie

68

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Resko Przymorskie do ulubionych ..


Resko Przymorskie » galeria

68

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

54.144238
15.380159
68
8

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl