Porty, przystanie żeglarskie na akwenie Zatoka Gdańska

64

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Zatoka Gdańska » opis

Zatoka Gdańska zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części Morza Bałtyckiego. Średnia głębokość 70m, maksymalna 118m. 

Zatoka Gdańska to obszar geofraficznie rozciągnięty pomiędzy półwyspem Helskim aż do przylądka Taran na półwyspie Sambijskim. Na południowym wschodzie granica Zatoki Gdańskiej wyznaczona jest przez Mierzeję Wiślaną. Fragment Zatoki Gdańskiej ograniczony Mierzeją Helską i linią Hel - Gdynia (cypel Oksywski) to Zatoka Pucka. 

Zatoka Gdańska należy do obszaru morskich wód osłoniętych. To przedsionek Bałtyku, akwen bardzo bezpieczny, z dużą liczbą portów i przystani jachtowych, do których wejścia są łatwe, dostępne także dla jachtów morskich. To idealne miejsce do doskonalenia własnych umiejętności żeglarskich dla żeglarzy mniej doświadczonych, tu można potrenować obsługe urządzeń jachtowych ( w tym GPS), tutaj można nasłuchiwać komunikatów radiowych, prognoz pogody, tutaj także będziecie czytać mapę oraz mijać się ze statkami pełnomorskimi.

Ci kórzy nie posiadają włąsnej jednostki moga bez problemu wynająć jacht motorowy lub żaglowy w jednej z wielu firm czarterowych świadczących swoje usługi w tym rejonie. Szczególnie w Górkach Zachodnich znajdziecie wiele takich firm stacjonujących praktycznie w każdym porcie.

 

Pływali na tym akwenie

64

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał morze(a) Zatoka Gdańska do ulubionych ..


Zatoka Gdańska » galeria

64

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

54.60071
18.513122
64
8

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl