Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Białe Augustowskie

41

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Białe Augustowskie » opis

Jezioro Białe Augustowskie zlokalizowane jest w granicach administracyjncyh Augustowa, w powiecie Augustowskim, w województwie Podlaskim. Spotkać również można nazwy jezioro Białe lub jezioro Krechowieckie od nazwy 1 Pułku Ułanów Krechowieckich stacjonujących w okresie międzywojennym w Augustowie. Powierzchnia jeziora Białę Augustowskie to około 420 ha, linia brzegowa jest dobrze rozwinięta z licznymi zatokoami (Orzechówka, Tartaczna, Wierszowiec), półwyspami (Pień, Dąbek, Lisi ogon, Ostry Róg), na jeziorze znadjują się także cztery wyspy. Jezioro Białe to typowe jezioro rynnowe, dno ma bardzo urozmaicone, z przegłębieniami oraz wzniesieniami. Brzegi ma w więszości suche i wysokie, są porośnięte lasami sosnowymi. W jeziorze Białym znajdziecie nastepujące gatunki ryb: szczupak, węgoż, okoń, leszcz oraz płoć. Od zachody jezioro Białe łączy się poprzez rzeczkę Klonownicę (800 metrów długości) z jeziorem Necko. We wschodniej części poprzez śluze Przewięź jest połączone z jeziorem Studzienniczym oraz  z jeziorem Staw Wojeciech. Poprzez jezioro Białe Augustowskie przebiega szlak Kanału Augustowskiego (36+700 km - 43+400 km kanału). W pobliżu jeziora Białe Augustowskie znajdują się liczne Hotele oraz Ośrodki Wypoczynkowen. Znajdziecie tu także kilka przystani żeglarskich. Do najbardziej znanych zaliczyć można Oficerski Yacht Club Pacyfic oraz Biały Domek. Na terenie suwalszczyzny funkcjonuje kilka firm, które specjalizują się w czarterach jachtów motorowych, żaglowych oraz w wynajmie kajaków na spływy Kanałem Augustowskim.

Pływali na tym akwenie

41

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Białe Augustowskie do ulubionych ..


Białe Augustowskie » galeria

41

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.86336
23.027417
41
6

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl