Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Necko

40

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Necko » opis

Jezioro Necko zlokalizowane jest w pólnocnej Polsce, na terenie równiny Augustowskiej, w województwie Podlaskim, w powiecie Augustowskiem. Jezioro Necko to typowe jezioro polodowcowe rynnowe, z bardzo dobrze rozwiniętą linią brzegową, w większości porośnięte lasami sosnowymi. Jezioro Necko łączy się na północy z jeziorem Rospuda Augustowska, które to czasami jest traktowane jako odngoa jeziora Necko, oraz poprzez rzekę Klonownicę z jeziorem Białe Augustowskie. W części północnej akwenu (jezioro Rospuda Augustowska) do jeziora wpada rzeka Rospuda, w części południowej z jeziora Necko wypływa rzeka Netta, przechodząca następnie w Kanał Augustowski. Zachodnia częśc jeziora Necko nosi nazwę Ślepsk. Przez jezioro Necko przebiega szlak Kanału Elbląskiego, kursują statki wycieczkowe, liczne jachty żaglowe i motorowe, kajaki oraz łodzie wiosłowe. Wzdłuż brzegu od rzeki Netta do rzeki Klonownica biegnie deptak oraz ścieżka rowerowa. Przy brzegu powstały liczne Hotele oraz pola namiotowe. Znajdziecie tu także kilka przystani jachtowych zlokalizowanych przy brzegach jeziora oraz nad rzeką Netta. W przystaniach można także wynając sprzęt pływający - kajaki,  czarter barek i jachtów żaglowych, można wykupić rejs po Kanale Augustowskim jedną z barek lub gondoli.

Pływali na tym akwenie

40

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Necko do ulubionych ..


Necko » galeria

40

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.857842
22.977635
40
6

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl