Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Rajgrodzkie

43

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Rajgrodzkie » opis

Jezioro Rajogordzkie położone jest na Pojezierzy Ełeckim, znaczna część jeziora znajduje się w powiecie Grajewskim, na terenie województwa podlaskiego, a dwie zatoki Przepiórka oraz jezioro Stackie leżą w powiecie Ełeckim, w województwie warmińsko-mazurskim. Powierzchnia jeziora wynosi około 1500 ha, średnia głębokość 9,4 m, a głębokość maksymalna wynosi 52 metry. Brzegi jeziora są wysokie, częściowo porośnięte lasem sosnowym, na jeziorze można spotkać wiele gatunków ptactwa wodnego.  Wody jeziora poprzez rzekę Jegrznię oraz Kanał Kuwasy spływają do torfowiska Czerwone Bagno. Jezioro Rajogorodzkie poprzez system wielu rzeczek i kanałów posiada połączenie wodne ze szlakiem wodnym wiodącym z Olecka do Augustowa. To idealne miejsce do uprawniania sportów wodnych czy wękarstwa, spotkać tu można minn. ryby takie jak: szczupak, miętus, węgorze, lin, płoć, leszcz, sieja, sielawa. Wokuł jeziora rozpościera się Biebrzański Park Narodowy. Nad jeziorem Rajogrodzkim znajdują się liczne Hotele, Pensjonaty, Ośrodki Turystyczne. Na jeziorze swoją przystań żeglarską ma Yacht Club Arcus z Łomży, które jest organizatorem regat żeglarskich i bojerowych. Na miejscu można też odbyć szkolenie żeglarskie i motorowodniackie, można wynając jacht motorowy czy żaglowy. W licznych ośrodkach wokół jeziora bez problemu wynająć można łodzie wędkarskie, rowery wodne czy kajaki.

Pływali na tym akwenie

43

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Rajgrodzkie do ulubionych ..


Rajgrodzkie » galeria

43

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.743635
22.64829
43
6

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl