Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Wigry

42

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Wigry » opis

Jezioro Wigry to typowe jezioro rynnowe, położone w pólnocno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, na terenie dwóch powiatów: Suwalskiego oraz Augustowskiego. Obszar całego jeziora i terenów przylegających do niego jest położony w granicach Wigierskiego Parku Narodowego. Szacuje się powierzchnie jeziora na około 2118 ha, głębokość średnia waha się od 15,4 do 15,8 metra, a głębokość maksymalna wynosi 74 metry. Jezioro Wigry należą do nagłębszych oraz największych jezior w naszym kraju. Zajmują 5 miejsce pod względem głębokości oraz 10 miejsce w Polsce pod względem powierzchni. Linia brzegowa jeziora Wigry wynosi 60 km, brzegi są wysokie oraz porośnięte lasami iglastymi. Na jeziorze są liczne wyspy oraz półwyspy - do największych półwyspów zaliczyć możemy Wysoki Wągieł (4 km długości), Rosochaty Róg oraz Klasztorny. Najbardziej znanym półwyspem jest półwysep Klasztorny  z miejscowoście Wigry. W tym miejscu w Klasztorze byłego zakonu kemadułów odpoczywał papież Jan Paweł II. Przez jezioro Wigry przepływa rzeka Czarna Hańcza, w części północnej jeziora wypływa rzeka Wiatrołużą. W niektórych zakolach tych rzek można spotkać bobry. Poprzez liczne strumyki, cieśniny i kanały jezioro Wigry ma połączenie z 16 innym jeziorami. Brzegi jeziora mają w większości pierwotny charakter, są nie naruszone przez człowieka, są rajem dla zwierząt i ptawctwa wodnego. Do brzegów jeziora dochodzi Puszcza Augustowska, rozciągające się dalej poza granice Polski. Na terenie jeziora Wigry jest zakacz używania silników spalinowych. Nad jeziorem w kilku przystaniach jachtowych można bez probemu wynając jacht na rejs po jeziorze Wigry.

Pływali na tym akwenie

42

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Wigry do ulubionych ..


Wigry » galeria

42

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

54.055055
23.084996
42
6

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl