Porty, przystanie żeglarskie na jeziorze Wicko Wielkie

72

Legenda:

Port jachtowy

Port

Port morski

Port morski

Przystań jachtowa

Przystań

Pomost cumowniczy, binduga

Pomost

Śluza

Śluza

Most zwodzony, obrotowy

Most


Wicko Wielkie » opis

Jezioro Wicko Wielkie Jezioro ma powierzchnię 1200 ha, z czego około 95% objęte jest obszarem parku, natomiast część wschodnia, odgraniczona linią prostą, od połączenia z jeziorem Wicko Małe na północy, do połączenia z Zalewem Wielkim koło Lubina na południu, jest z obszaru parku wyłączona. Poza wymienionym połączeniem bezpośrednim z Zalewem Wielkim, jezioro Wicko Wielkie łączy się z Zalewem pośrednio poprzez Starą Świnę i dochodzącymi do niej ciekami: Wielką Strugą, Liśnicą, Byczym Rowem i Starą Głębią. W południowej części jeziora zlokalizowane są zwykle zalane Wyspy Trzcinice. Linia brzegowa jest silnie rozwinięta, tworząca wiele zatok, łach połączonych z jeziorem w urozmaicony sposób. Jezioro należy do zbiorników typu eutroficznego, płytkiego, o głębokościach 1-3 m, porośniętego wzdłuż brzegów roślinnością wynurzoną (trzcina, pałka wąskolistna, oczeret jeziorny), o mozaikowym charakterze zasiedlenia, z płatami roślinności o liściach pływających i zanurzonych. Dno części centralnej i wschodniej pokrywają osady muliste i szczątki roślinne, a w części zachodniej muł piaszczysty i zamulone piaski.

źródło: http://www.wolinpn.pl

Pływali na tym akwenie

72

W chwili obecnej żaden uzytkownik nie dodał jezioro(a) Wicko Wielkie do ulubionych ..


Wicko Wielkie » galeria

72

Dodaj ważne informacje dla żeglarzy o tym akwenie

Ta część witryny jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.Dodaj komentarz

W chwili obecnej nie ma żadnych komentarzy ...

Pogoda dla żeglarzy

53.400025
14.592351
72
17

Do serwisu można dodać pliki graficzne w formacie "jpg", ".png" oraz "gif", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 2MB.

Do serwisu można dodać pliki video w formatach ".flv", ".mp4", "3g2" oraz "3gp", w rozmiarze nie przekraczającym wielkości 10MB.

Jeżeli chcesz opublikować film w większym rozmiarze lub innym formacie napisz do Nas.

Kontak do Nas

Zapoznałem się i akceptuje regulamin serwisu Porty24.pl