Pomoc - Nawigacja

 

Wyświetlacz zdjęć panoramicznych serwisu porty24.pl

Aby prawidłowo wyświetlać zdjęcia panormiczne należy posiadać zainstalowany Adobe Flash Player. Aby go porbać kliknij w link pobierz player

1) Nawigacja panoramą.

Nawigacja panoramą jest możliwa za pomocą myszki, klawiatury lub za pomocą menu nawigacyjnego wbudowanego w wyświetlacz.

a) Nawigacja za pomocą menu panoramy - klikamy w ikonki menu (prawo, lewo, góra, dół) znajdujące się na wyświetlaczu panormay.

b) Nawigacja za pomocą myszki - klikamy i przytrzymujemy prawy przycisk myszy, i ze wciśniętym przyciskiem wykonujemy ruch myszą w kierunku w którym chcemy wykonać rotacje panoramy.

 

c) Nawigacja za pomocą klawiatury - trzecią opcją rotacji panoramą to, wykorzystanie strzałek na klawiaturze - wciskamy odpowiednie strzałki na klawiaturze jeżeli chcemy wykonać rotację w przód, tył, lewo lub prawo.

2) Zmiana panoramy.

Zmiana zdjęcia panormaicznego jest możliwa na dwa sposoby:

a) Za pomocą miniaturek -należy najechać myszką w dolną część wyświetlacza, pojawi się slider z miniaturkami - prosze kliknąć w miniaturkę bay zmienić zdjęcie panoramiczne.

 

 

b) Za pomocą przycisku na mapie portu - w tym celu prosze kliknąć przycisk "Mapa portu" znajdujący się w prawym górnym rogu wyświetlacza. Załaduje się mapa z naniesionym zdjęciami miejsc ( okrągłe przyciski w kolorze zieolonym oraz jeden w kolorze pomarańczowym) w których wykonano zdjęcia panoramiczne. Aby zmienić zdjęcie prosze kliknąć przycisk w kolorze zielonym (pomorańczowy to aktualna pozycja). 

 

Uwaga !!!

Zmiana zdjęcia jest możliwa po ukończonym procesie ładowania całej panoramy, z tąd czasami może wystąpić wrażenie że panorama nie chce się przełączyć. 

Przy długim przeglądaniu zdjęć zalecane jest odświeżenie strony (prosze wcisnąć przycisk F5 znajdujący się na klawiaturze).

 

3) Pełny ekran.

Jeżeli chcesz przełączyć sie w tryb pełnoekronaowy najedź myszką w dolną część panoramy, pojawi się menu ukryte z miniaturkami, w prawej części tego menu znajduje się przycisk zmieniający romiar wyświetlacza ze zwykłego trybu w tryb FullScreen. Aby powrócić do trybu normalnego prosze kliknąć w te samą ikonę na wyświetlaczu lub wciśnąć klawisz "esc" znajdujący się w lewym górnym rogu Waszej klawiatury.

 

 

4) Wyślij wizytówkę z portu.

Jeżeli chcesz wysłać wizytówke z portu ze zdjęciem panoramicznym, ustaw widok jaki Ciebie interesuje, następnie kliknij w przycisk "Pocztówka", pojawi się okno z informacjami, kliknij zieloną strzałkę. Pojawi się formularz - wypełnij wszystkie pola - podaj email, tytuł oraz treść wiadomość i kliknij wyślij.

 

Odbierz pocztę i sprawdź pocztówkę.

 

Uwaga !!! Nie zawsze pokazuje się informacja o wysłanej wiadomość, prosze nie klikać kilkakrotnie wyślij wiadomość, poniewąż możecie dostać ich kilkanaście kopii.

Pracujemy na nową wersją wyświetlacza stąd prace rozwojowe nad tą wersją zostały zaniechane.