Pomoc - FAQ

Nie dodano jeszcze filmu do tej kategorii pomocy ...

Lista najczęściej zadawanych pytań:

1) Jak dodać port jachtowy do portów w którym byłem, do moich ulubionych miejsc ?

 Aby dodać port do swoich ulubionych miejsc, do portów gdzie najczęściej zawijam --> należy kliknąć ikonę "Mój ulubiony port", znajduje się ona w dwóch miejscach na stronie portu, tak jak przedstawiono to na zdjęciach poniżej:

Lokalizacja 1 - znajduje się w prawym górnym rogu, tuz nad infromacjami z danymi teleadresowymi.

Lokalizacja 2 - ikona znajduje się prawym rogu, pola

 

2) Jak dodać akwen do swoich ulubionych miejsc do żeglowania ?

 

Aby dodać akwen do ulubionych miejsc do żeglowania użytkownika należy kliknąć w ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu tuż nad mapą akwenu lub w ikonęc znajdującą się w prawym górnym rogu pola "Pływali na tym akwenie". Dokładna przedstawiono to na dwóch zdjęciach poniżej:

Lokalizacja 1: 

Lokalizacja 2:

 

3) Jak wysłać zaproszenie zarejestrowanemu użytkownikowi w serwisie porty24.pl ?

 

Jeżeli chcesz zaprościć uzytkownika do grona swoich znajomych, możesz to zrobić dwoma sposobami.

Pierwszy sposób --> przechodzimy do profilu uzytkwonika i klikamy w ikonkę przedstawioną na zdjęciu poniżej.

Drugi sposób --> przechodzimy do pozycji "Moi przyjaciele", wybieramy zakładkę szukaj, w tym miejscu znajduje się wyszukiwarka użytkwoników.

Wybieramy kryteria wyszukiwania, klikamy przycisk szukaj. Wyświetli się lista użytkowników. Jeżeli znajdziecie na tej liście interesującą Was osobę, kliknij przycisk "zaproś".

 

4) Jak dodać jacht do swoich ulubionych jednostek ?

 

Pływałeś na danej łajbie ? Doznałeś ciekawych przeżyć ? Jeżeli jest warta polecenia, dodaj ją do swoich ulubionych jendostek. Można to zrobić klikając w ikony ulubiony jacht znajdującą się na stronie opisującą konrteny jacht żaglowy czy jacht motorowy.

Sposób pierwszy -- ikonka znajduje się prawym gónym rogu tuż nad miniaturkami zdjęć jachtu.

Sposób drugi -- ikona znajduje się w prawym górnym rogu części "Pływali na jachcie ...", pod sliderem "Pozostałe jachty producenta". Lokalizacje ikonki przedstawiono na zdjęciu poniżej.

 

 

5) Jak dodać firmę czarterową do swoich ulubionych  ?

 

Korzystałeś z usług konkretnej firmy czarterowej ? Jesteś z niej zadowolony ? Dodaj ją do swoich ulubionych czarterów. Możesz to zrobić przechodząc na stronę wizytówki "czarteru", następnie kliknij w jedną z ikonek, tak jak to przedstawiono na zdjęciu poniżej.

 

6) Jak zamieścić zdjęcie w galeri serwisu porty24.pl ?

 

Jeżeli chcesz dodać zdjęcie do galeri któregokolwiek portu, akwenu lub jachtu, przejdź na stronę właściwą, przejdź do części strony gdzie znadjuje się galeria, kliknij w zieloną ikonę z "kamerą", tak jak to pokazano na zdjęciu poniżej.

 

Pojawi się okno z formularzem, gdzie należy wybrać typ pliku ( film lub zdjęcie), należy podać tytuł pliku oraz należy zamieścić sam plik. Po kliknięciu dodaj plik rozpocznie się procedure ładowania zdjęcia do serwisu. W zależności od wielkości pliku i prędkości łącza możne to potrwać ok kilku do kilkunastu sekund.

 

Ograniczenia:

Zdjęcia - dopuszczalne formaty: ".jpg", ".jpeg", ".png" lub ".gif", max. rozdzielczość 1980 x 1980 px, max. wielkość pliku nie może przekraczać 2MB.

Filmy: dopuszczalne formaty: ".flv", ".mp4", ".3gp". Wielkość pliku nie może przekroczyć rozmiaru 10 MB.